Jak to działa logo

O programie

Program popularnonaukowy, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Radosław Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia on podstawowe prawa fizyki rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie.

Nauka nie jest wcale  taka trudna i niezrozumiała (fot. www.shutterstock.com)
Nauka nie jest wcale taka trudna i niezrozumiała (fot. www.shutterstock.com)Dzięki prostym i widowiskowym eksperymentom okazuje się, że nauka nie jest wcale taka trudna i niezrozumiała. Pokazujemy, jak potrzeba rozwiązania konkretnych problemów doprowadziła naukowców i wynalazców do skonstruowania wielu urządzeń, których używamy na co dzień. Angażujemy widzów w rozwiązywanie zagadek, które choć wydają się banalnie proste, rzadko miewają oczywistą odpowiedź.

W pierwszej serii przyglądamy się przedmiotom codziennego użytku – lodówkom, kuchenkom mikrofalowym, telefonom komórkowym, aparatom fotograficznym, itp. Choć dziś są to skomplikowane urządzenia naszpikowane elektroniką, to działają wykorzystując proste zasady fizyki. Wiele z nich da się nawet zrobić samemu!

„Jak to działa?” to program, który otwiera drzwi do równoległego świata, do którego większość z nas zagląda bardzo rzadko. Pokazujemy otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego programu nic nie będzie wyglądało tak samo – na każdą chmurę, huśtawkę czy falę na tafli jeziora od tej chwili patrzycie zupełnie inaczej!

Oglądaj w niedzielę w TVP1, godz. 8.30.  Zapraszamy!